Ilgezeem

Vērtēt Novērtēts 0 lietotāji
logo

Informācija

Iļģuciema rūpnīcas - Latvijā vissenākās alus darītavas "Iļģuciems" - vēsture sākas 1863. gadā, tai laikā, kad bija vērojams alus ražošanas straujš uzplaukums.

 

 

Savas darbības sākuma periodā Iļģuciema rūpnīca bija slavena ar pašgatavoto iesalu, ko ražoja, ne tikai kā pamatizejvielu visai savu dzērienu produkcijai, bet arī citām alus darītavām, kurās ražoja "Pilzenes" gaišo alu.

 

Iļģuciema rūpnīcā alu gatavoja pēc klasisikās tehnoloģijas: iesala diedzēšana, iesala kaltēšana divpakāpju kaltē, misas vārīšana, atdzesēšana uz sķīvjiem, pēc tam ar rasu dzesētājiem, alus raudzēšana un gala noraudzēšana tvertnēs un mucās. Alus atdzesēšanu veica speciālos pagrabos ar ledu.

 

 

Liela uzmanība tika veltīta dažādu jaunu zinātnes un tehnisko darbu izstrādāšanai. Rūpnīcas speciālisti vairākkārtigi piedalījās VDNH izstādēs Maskavā un, par saviem izgudrojumiem, ieguva atzinības diplomus.

 

Lielu popularitāti Krievijā, Moldāvijā, Ukrainā un Kazahijā Iļģuciema rūpnīca iegūst 60. gados, kad, sadarbībā ar LLA speciālistiem, izveido jaunu iesala kalti un pirmo vertikālo pneimatisko šahtveida iesalnīcu, kuras jauda bija 5 t iesala diennaktī.

 

 

1998. gadā SIA "KOK&Co" privatizē un pārņem savā īpašumā alus darītavas "Iļģuciems" ražošanas telpas un atkal tiek uzsākta iesala ekstraktu un Latvijā populāro bezalkoholisko dzērienu ražošana – pie pircējiem atgriežas raudzētais dabīgais Iļģuciema kvass un dzēriens "Veselība".

Nozare

Pārtikas produktu ražošana
Dalīties ar profilu Dalīties ar profilu
Saglabāt uz mobilās ierīces Saglabāt uz mobilās ierīces

Informācija par uzņēmumu

Atslēgvārdi

Kvass, Medaluss

Ekrānšāviņš

Klientu atsauksmes

Atsūti mums savu viedokli

Vai jūs vēlaties dalīties pieredzē par šo kompāniju? Jūsu atsauksmes palīdzēs gan uzņēmumam, gan pārējiem portāla lietotājiem.

Šim uzņēmumam vēl nav vērtējumu. Novērtē pirmais!

Pievienot atsauksmi